KAVİTASYON

Soğuk Lipoliz İzmir
50% Kampanya İndirimleri Kaçırmayın!

.

Soğuk Lipoliz ile Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama. Era Estetik Şimdi Arayın!

Hareketsiz yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte günümüzün en büyük sorunlarından birisi de fazla kilolar ve bu kiloların beraberinde getirdiği sağlık sorunları. Özellikle bel ve basen bölgesinde toplanan yağ dokusunun neden olduğu rahatsız edici görüntü sebebiyle milyonlarca kişinin Dünya üzerinde başvurduğu birçok yöntem olsa da, bölgesel zayıflama için tek geçer yol yakın zamana kadar cerrahi müdahale isteyen Liposuction idi. Ancak artık günümüzde Cryolipolysis, yani Soğuk Lipoliz yöntemi ile cerrahi bir müdahale olmadan, ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün.

Soğuk Lipoliz(dondurarak zayıflama)yönteminde, cerrahi herhangi bir müdahale olmadan belli bir bölgedeki yağ dokusu özel bir makine yardımı ile önce ısıtılır ve ardından da ani şekilde soğutulur. Bu işlem sonunda yağ hücrelerinin etrafındaki zar dokusunun çözülmesi sağlanır. Etrafındaki başka hiçbir dokuya zarar vermeden sadece yağ hücrelerini etkileyerek yapılan uygulama sonunda ise eriyen zar dokusu, vücudun çöpçüleri olarak da bilinen makrofajlar tarafından emilerek yok edilir. Soğuğa maruz kalan yağ hücrelerinin programlanmış bir hücre ölümü yaşadıklarından yola çıkılarak geliştirilen yöntem, dünyaca ünlü olan Harvard Tıp Fakültesi dermatologları tarafından geliştirilmiş ve 2009 yılında FDA tarafından da onay almıştır.

Vücutta kemikli bölgeler hariç hemen her bölge için uygulanabilen yöntem sayesinde vücuttan %40’a kadar yağ dokusunun atılması ve 5 ile 17santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkün olabilmektedir. Özellikle kalça, bel, basen, sırt ve kollar gibi yoğun yağ dokusunun olduğu bölgelerde yapılan uygulamalarda çok ciddi sonuçlar alabilmek 70 dakika sürebilen seanslar sonunda ise soğuk vakum etkisi ile hiçbir şekilde deforme ve çökmeler oluşmamakta, uygulama yaptıran kişi ise hemen ertesi gün hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Tek seansta bile ciddi anlamda farkların ortaya çıkarılabildiği uygulamada bir aylık bir süre sonunda ise gözle görülür değişimler yaşanmaktadır. Birçok kişi için tek seans yeterli olabilecekken, çok yoğun bir yağ tabakası olanlar içinse bir aylık bir süreç sonunda ikinci bir seans uygulanabilmektedir.

Yapılan araştırmalar ve elde edilen bulgular sonucunda, bölgesel zayıflama için günümüz teknolojisi ile cerrahi müdahale olmadan başvurulabilecek tek geçer yöntemin Soğuk Lipoliz olduğunu söylemek mümkündür