Hoşgeldiniz Era Estetik Kişisel Bakım Güzellik Hizmetleri

Telefon : 0232 421 98 90
Gsm : 0532 221 16 78

BÖLGESEL İNCELME
Telefon : 0232 421 98 90

GSM : 0532 221 16 78

Bölgesel İncelme ve Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon zayıflama olarak bilinen yöntem ultrasonik bölgesel zayıflama sistemleridir. UItrasonik zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır.

Ultrasonik zayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kullanılır.Yapılan çalışmalara sistemlerin başarılı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Kavitasyon sistemleri ile her seansta çevresel olarak 2–6 cm olmaktadır.

Genelde önerilen seans sayısı 5 seanstır. 5 seans bitiminde hedef her seans için ortalama minimum 2 cm incelme sağlamaktır.Kavitasyon sistemleri ile yapılan zayıflamada deri altındaki yağ dokusu hedeflenir. Yağ dokluya hedeflenen odaklı ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturur. Oluşan enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılır.

Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlenm sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olurİşlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıkmasına katkı sağlar.İşlem ağrısızdır ve işlem sonrası işinize dönebilirsiniz.Kayıt sonrası kavitasyon işlemine başlanır. Kavitasyon uygulaması sırasında sizin ve kullanıcının rahat edeceği bir sedye tercih edilir. Uygulama yapılacak alana ultrason jeli sürülür. Daha sonra işleme başlanır. İşle bu alanda kavitasyon elliğinin yavaş yavaş gezdirilmesi şeklinde yapılır.

Kavitasyon sırasında kulakta bir çınlama sesi duyulması normaldir. İşlem sırasında bu sürer fakat işlemden sonra geçer. Uygulanacak alan titizlikle taranır. Kavitasyon uygulaması her alan için 45 dakika kadardır. Simetrik alanlarda bu süre ikiye bölünerek uygulanır.

Kavitasyon uygulaması bitiminde tekrar aynı yerlerden mezura ile ölçüm yapılarak alan değerlendirilir. İncelmenin derecesi kaydedilir. Kavitasyon işlemi sonrası radyo frekans uygulaması öneren klinikler olduğu gibi tek başına uygulamayı tercih eden kliniklerde mevcuttur.

Bu kliniğin tecrübesine bağlıdır.
Uygulama sonrası genelde o bölgedeki kan dolaşımını arttırmak için yürüyüş ya da koşu önerilen bir uygulamadır. Kavitasyon uygulamalarından sonra gelecek seansa kadar yağ kısıtlamasına gidilmelidir. Karbonhidrat az tüketilmelidir. Protein kısıtlaması ise yapılmaz. .